PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248045}
7,1 73 562
oceny
7,1 10 1 73562
6,0 11
ocen krytyków
Rocky Balboa
powrót do forum filmu Rocky Balboa

Film ukazujący przemijanie i wzruszające zamknięcie historii moim zdaniem. Chociaż nie był tak widowiskowy i "hollywoodzki" jak np Rocky IV to czy naprawdę chcielibyście, żeby taki był ? Przecież Stallone mógł zrobić coś takiego, bo ma do tego wszelkie środki, ale wiadomo, że to byłoby głupie. Ja osobiście nie chciałbym oglądać fantastycznej historii. Było wiele elementów, które mi się podobały tzn wiele dojrzałych rozmów i scen. Wiele tzn "kwiatków", które doceni inteligentny widz.

ocenił(a) film na 5
Reven_4

tak... fajne rozmowy itp. przemycono kilka mądrości życiowych i fajnie ..ale żeby przez 90 % filmu to troszkę nudne się robi jak dla mnie
Fantastyczna historia to i tak jest ..który 50-ciolatek wytrzymałby takie ciosy przez 12 rund nawet jeśli kiedyś był wielkim bokserem.
To jest bajeczka dla dorosłych , bardzo fajna i przemycająca kilka fajnych życiowych prawd ale jednak bajka.

ocenił(a) film na 8
armarange

Z jednej strony piszecie, że za mało się dzieje, a z drugiej, że i tak Stallone pokazał za dużo jak na realny film... Tak naprawdę myślę, że Stallone chciał pokazać, że najważniejsze (albo tak samo ważne jak kondycja) jest serce do walki i że wojownikiem można być całe życie w pewnym sensie, nawet mimo tego, że fizycznie się przegrywa.

Reven_4

W 100 % sie z Toba zgadzam. Dla mnie swietne zakonczenie serii Rockiego - nie mam zadnych negatywnych uwag - tylko same pozytywy, o ktorych dlugo by pisac... . Ci, co maja nieco bardziej rozwiniety intelekt zrozumieja o co tak naprawde w tej czesci chodzi. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
armarange

Co do zarzutu bajeczki to poczytaj - http://www.legendyboksu.pl/George-Foreman.php oraz http://www.legendyboksu.pl/Bernard-Hopkins.php

StefanBalon

Nie widzę związku między historią w filmie, a Foremanem i Hopkinsem. Ich kariera ciągle trwała, a nie tak jak Rocky wracali w wieku 50 lat po kilkunastu latach przerwy i byli w stanie zlać mistrza i być o krok od wygrania ;)

ocenił(a) film na 8
John_Melendez

Foreman wrócił po 10 latach przerwy więc może jednak dostrzeżesz związek?

ocenił(a) film na 5
StefanBalon

Owszem o Foremanie wiedziałem ale jak zauważył ktoś nade mną, bezpośredni związek między filmem a rzeczywistością jest wątły.Ale rozumiem fanów boksu i kochających ten film że widzą w nim heroiczną walkę człowieka, ducha walki itd.
Mnie ten film nie powalił specjalnie i zdecydowanie wolę pierwszy film o Rockym.

użytkownik usunięty
armarange

Po pierwsze ich walka trwała 10, nie 12 rund. Po drugie Rocky dostawał lanie dopóki Dixon nie odniósł kontuzji. Zaraz potem Dixon poszedł na deski i na pewno po tych dwóch zdarzeniach nie był w stanie bić na 100% możliwości.

ocenił(a) film na 5

Rzeczywiście kolosalna różnica dla 50-ciolatka czy bił 10 czy 12 rund :-) Jak ktoś chce ten film brac na serio to mi to osobiście nie przeszkadza. Każdy widzi to co chce, wierzy w to co chce i lubi w filmach to co dyktuje mu gust. Wg mnie częsc niepotrzebna, wyciąganie kasy od fanów ( Stallone ostatnio to właśnie robi bo i Rambo nowe się jakiś czas temu ukazało - też nie najlepszy film wg mnie ) - film nie umywa się do klasyka jakim jest pierwszy Rocky a nawet słabsze części kolejne z lat 80-tych, ale to już kwestia każdego z nas jak odnosi się do tych części bo jeśli ktoś jest zagorzałym fanem boksu i całej serii o Rockym to przecież go nie przekonam a nawet nie jest to moim celem.

ocenił(a) film na 5

jeszcze jedno: " Po drugie Rocky dostawał lanie dopóki Dixon nie odniósł kontuzji." I po tym laniu dawno Rocky'ego powinni znieśc z ringu :-)

Dalsza dyskusja niepotrzebna bo mamy inny odbiór filmu.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
armarange

Owszem, inaczej odbieramy ten film, ale szkoda, że ucinasz dyskusję nie dając mi odpowiedzieć :) Jeżeli chodzi o porównanie do pierwszego Rocky'ego, to się całkowicie zgadzam. Zgadzam się też, że bokser w takim wieku jak Rocky jest po prostu słabszy i wolniejszy, ale nie traci techniki oraz ma doświadczenie. Chcę tylko zaznaczyć, że Rocky miał przewagę w kilku kwestiach:
- Dixon przez 8 rund walczył ze złamaną ręką
- Dixon poszedł na deski
- Podobnie jak kiedyś Mike tyson, Dixon wygrywał większość swoich walk wcześnie przez KO, Rocky natomiast miał doświadczenie w toczeniu walk na pełnym dystansie (wtedy jeszcze 15 rundowych) . Z Tysonem było tak, że jeźeli nie wygrał walki w początkowych rundach, zaczynał mieć kłopoty.

Jeśli chodzi o sam wiek boksera, to wielu znanych i dobrych bokserów walczyła i wygrywała w wieku 40 - 50 lat, a nawet po przekroczeniu 50. Np Roberto Duran, który walczył 103 razy, z czego 26 walk rozegrał gdy był w przedziale wiekowym 40 - 50. George Foreman walczył do 48, Larry Holmes do 53, Bernard Hopkins ma 49 i walczy, Roy Jones Jr 45 i walczy,

ocenił(a) film na 8
Reven_4

Ja oczywiście wole pierwszą część rocky'ego drugą itd :D Ale moim zdaniem ta również była bardzo dobra. Może nie była tak jak powiedziałeś bardzo widowiskowa a bardziej spokojna, i myślę że to idealnie się składa. Rocky ma już swoje lata i jego życie nie jest juz tak bardzo ekstremalne jak kiedyś. Ogólnie film jest bardzo dobrze zrealizowany, postacie nie straciły na niczym, wciąż są takie jakie były parę/paręnaście lat temu (Rocku,Polly). Nasz Rocky się nie zmienia, wciąż ma ten sam styl ubioru, mówienia itd. Padło pare mądrych wypowiedzi w tym filmie na które warto zwrócić uwagę. Naprawdę, naprawdę dobrze zrealizowany, szczerze mówiąc mógł być lepszy ale po co ? Myśle że to nam wystarczy, a przynajmniej mnie. Nie jest straszny, ani też nie jest to raczej arcydzieło i nie będzie taki jak pierwsza część czy druga, jednak wydaje mi się że jest taki jaki powinien być. :)

ocenił(a) film na 8
Elvis007

Mamy identyczne zdanie na temat tego filmu.

ocenił(a) film na 9
Reven_4

W 100% się zgadzam, film pod każdym względem idealny, piękne zwieńczenie serii, brawa dla Sylvestra za pomysł i wykonanie, wielki człowiek, wielki aktor. 9/10

ocenił(a) film na 8
Reven_4

Dla mnie najlepsza część serii! :) Później IV część :p
Jeju, piękne zakończenie, kilka razy gardło aż ściśnięte z emocji i wzruszenia... Mimo, że nie wygrał dosłownie to...wygrał, wiadomo o co chodzi :) Mimo lat, życia, które jednak wbrew pozorom nie było różowe, strata żony (postać Adrian była trochę irytująca, ale tutaj naprawdę za nią zatęskniłam, zabrakło jej...) i ostatnia walka... Treningi wiadomo nie już tak spektakularne jak w poprzednich filmach, no ale litości... Stallone miał 6 dych :D Brawa :)
No i Łomot :D Jego koszulka treningowa :D Coś wspaniałego :))

anulka88

Najpiękniejszy był trening, jak biegał z pieskiem:) Ten jego dresik, ta muzyka, to obrzydliwe picie tych jajek:D No i tłuczenie mięsa. Widziałaś wszystkie filmy na raz to nie wiesz z jakim lękiem ja oglądałam ten film po tylu latach, bałam się że to zepsują, a tymczasem Rocky ma godne zakończenie. Jeszcze tylko zakończenie Rambo.
A i też lubię bardzo 4 część. Może nie wiesz, że żona Ivana Drago była żoną Sylvestra Stallone;)

ocenił(a) film na 8
alien_2

Przespałam się z tym filmem i dalej jak myślę to kurczę takie emocje... To jest naprawdę mocna 8, takie 8,5 nawet :D
Ogólnie ten film nie miał wesołego klimatu, nawet ta muzyka z treningów jak przewijała się przez cały film to była już taka wolniejsza, nostalgiczna... <gulawgardle>... No ale jak już sam trening to dali do pieca, miazga...
No ja oglądałam ciągiem, myślę, że nie wyszłam na tym źle :D Piękne zakończenie, piękne :)
Jak na razie "Rambo" chyba dalej jest w toku, w sensie, że nie podano, że jednak rezygnują czy coś, chociaż dokładnie nie wiem, bo nie wnikałam :p Też chętnie zobaczę a w sumie już "niedługo" :D
Nie wiedziałam :) Z takich ciekawostek to jedynie, że prawdziwy syn grał syna w filmie, ale to nic odkrywczego, bo zerkając w obsadę od razu to widać :D Szkoda, że nie zagrał w ostatniej części a już w ogóle smutne jest to, że nie żyje... To musi być straszne jak rodzic chowa swoje dziecko...

ocenił(a) film na 8
alien_2

Dlaczego nie widać Twojej oceny? :D

anulka88

Bo chyba wywaliłaś mnie już ze znajomych:D

ocenił(a) film na 8
alien_2

Ale nie masz ukrytych ocen... Wyżej są użytkownicy, których też nie mam w znajomych (m.in. autor tematu) a widzę datę, ocenę a u Ciebie nie... Zastanawia mnie to... :D

anulka88

Nie wiem, chyba nic nie ukrywam;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones