PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=438916}

Fineasz i Ferb

Phineas and Ferb
7,6 28 960
ocen
7,6 10 1 28960
8,0 2
oceny krytyków
Fineasz i Ferb
powrót do forum serialu Fineasz i Ferb

Nie zawsze do śmiechu

użytkownik usunięty

Wczoraj nadrobiłem zaległości w oglądaniu FiFa, p. w. dokończyłem 3. sezon po polsku i podczas odcinka "Droga do Danville" naszła mnie pewna refleksja... chodzi o Dundersztyca. Ta postać wywołuje u mnie nie tylko śmiech, ale i niekiedy litość, np. przy tej scenie, gdy nie miał biletów na autobus i zaczął nazywać siebie nieudacznikiem, wcale nie było do śmiechu. Pomijając już te jego smutne retrospekcje z dzieciństwa, to uważam, że w tej postaci można zobaczyć coś wiecej, niż tyko jednego z najzabawniejszych bohaterów seriali animowanych, jakiego było mi dane ujrzeć. Jest to też człowiek z problemami, które wpłynęły na to, kim jest.

Ogólnie w serialu jest parę momentów, które wymagają refleksji. Dziwne, ale nawet w tym serialu tak jest.

ocenił(a) serial na 2

Jest jeden moment, który ciągle zmusza mnie do refleksji. SKĄD ONI MAJĄ KASĘ NA TE BUDOWLE itp. ?!

użytkownik usunięty
ManiakowyPingwin

Coś mi się wydaje, że nie zrozumiałeś mnie do końca...

ocenił(a) serial na 2

Hehe, to było dla żartu :P

użytkownik usunięty
ManiakowyPingwin

Ocena serialu też jest dla żartu?

ocenił(a) serial na 2

Nie, naprawdę nie lubię tego serialu.

użytkownik usunięty
ManiakowyPingwin

No to mi zaśmieciłeś refleksję xD.

ocenił(a) serial na 2

Przykro mi :)

użytkownik usunięty
ManiakowyPingwin

No i powinno być :P.

Dundersztyc dostaje wysokie alimenty od żony, stąd ma pieniądze. :D

ocenił(a) serial na 10
ManiakowyPingwin

Ferb jest największym udziałowcem Coca-Coli. Stąd kasa ;P

ocenił(a) serial na 2
Sqrchybyk

NIEMOŻLIWE STAJE SIĘ MOŻLIWE z FINEASZEM I FERBEM

A nie nachodzi generalna refleksja na temat Fretki i jej przyłapywania i co ona musi czuć, gdy ciągle się jej nie udaje.

użytkownik usunięty
czomo12

To też :).

ocenił(a) serial na 9

Założyłam o tym temat, o dołujących sytuacjach z Heinzem, ale temat umarł.

ocenił(a) serial na 2
czomo12

Ponoć istnieje taka wersja wydarzeń, że Fretka ma autyzm i to wszystko wymyśliła, ale ta teoria idzie do bagna, no bo Agenta P, chyba nie wymyśliła.

ocenił(a) serial na 9
ManiakowyPingwin

wydaje mi się że to oczywiste, że postać Dundersztyca ma wywoływać w dzieciach ludzkie uczucia takie jak współczucie, nawet dla tych, których nie lubimy. I że zło nie bierze się znikąd, tylko życie i inni ludzie tworzą potwory. W końcu to kreskówka dla dzieci ;)

Nie zawsze do śmiechu. Szczególnie, gdy widzę robotę "tłumaczów". I tak, Perry'ego dziobaka nazywają "pan pepe", a Candace przerobili na "fretkę" (wtf?).

ocenił(a) serial na 10

Widzę że nikt nie potraktował tego tematu poważnie. Czyżby wszyscy sugerowali się datą?

Czytałam go już kiedyś i mając go w pamięci obejrzałam dzisiaj odcinek o zjeździe rodzinnym Dundersztyca. Jego piosenka "bez jej miłości poznać musiałem świaaaaaaat" wywołała u mnie łzy, jeszcze ta jego mechaniczna noga... Twórcy chyba nie mają serca i rozumu jeśli myślą że kogoś normalnego to będzie śmieszyć. Choć przyznam się , że gdy oglądałam ten odcinek z rok temu to nie miałam takich odczuć, nie byłam tego świadoma...

Sama mam młodszą siostrę, wszechstronnie utalentowaną i trochę rozumiem Dundelsztyca. Zaczęłam doceniać to że mama chociaż trochę mnie kocha i nie przebiera za krasnala ogrodowego :P

ocenił(a) serial na 8

Dundersztyc...zacznijmy od tego że jest takim "czarnym nieudacznikiem", bo zły tak naprawdę nie jest. Rzeczywiście jego retrospekcje, to że cały czas żyje w cieniu brata, że nie mógł porozumieć się z żoną, że ciągle przegrywa z Pepe, pokazuje że ma ciężkie życie i budzi w widzu odruchy takie odruchy jak współczucie. Ja miałem właśnie taką refleksję po piosence: "Bez jej miłości poznać musiałem świat" - taka rzecz jak sport poróżniła go z matką - jest to smutne.

Ale można też doszukać się pozytywów. Mimo tylu: "A niech cie Pepe panie dziobaku!" nasz doktor się nie poddaje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones