1670 (2023)
1670: Sezon 1 1670 sezon 1, odcinek 1
odcinek 1670 (2023)

Sejmik

The Assembly 36m
7,5 2 437
ocen
7,5 10 1 2437
1670
powrót do forum s1e1

Parę osób namawiało, że serial jest na prawdę dobry. Niestety odpadam po 1 odcinku, skądinąd wiem, że dalsze są robione w identycznym klimacie, więc dziękuję.

To co zobaczyłem odebrałem jak sklejka z kilkuminutowych odcinków reklamy jakiegoś produktu albo skeczy średniej jakości kabaretu. Jakby tak podzielić na mniejsze części, cały ten odcinek, można by zareklamować np. telefonię komórkową. Żarty są wbite dosłownie w każdym monologu, dialogu, zdaniu. Co chwilę ma być śmiesznie i ironicznie. Oczywiście, co się dziś najlepiej sprzedaje, nabijanie się polskich tradycji. Szlachcić, który sam doszedł do własnego dziedziczenia, nie potrafi czytać, jest głąbem i ma problem z pamięcią.

Scenografia jest ciekawa, bo z jednej strony mamy fajnie przygotowane otoczenie, czyli ogólny bród, błoto i syf ale postacie wyglądają jak żywcem wyjęci z Korony Królów. Chłopi mają czyste szaty, no i pełne uzębienie. Trochę taki miszmasz.

Generalnie serial mnie odrzucił, a w zasadzie zaczął zanudzać gdzieś około 15 minuty. Cały czas na siłę wpychane żarty rodem, jak już napisałem wcześniej, ze średnich lotów kabaretu, coś w stylu Formacji Chatelet

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones