PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 156 163
oceny
7,7 10 1 156163
7,3 53
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Mialem duze oczekiwania co do tego DUNE on Vilnova i musze powiedziec ze mnie zawiodl.Wszystko to takie malo epickie mimo swietnych efektow specjalnych.Miasta wygladaja wyludnione i zupelnie bez zycia.Nie czuc ze to sa wielkie rody ktore rzadza planetami i galaktyka.
Aktorstwo tez jakos takie nijakie i bez zycia.Zupelnie nie moglem sie w czuc w bohaterow.Nie byla to dobrze poprowadzona historia.Tak jakos dziwnie posklejane to wszystko.
Zawiodlem sie na muzyce tez.Brakowalo mi w tym filmie lepszego klimatu takiego nie z tego swiata , a dostalem dosc nudny i malo ciekawy swiat.Brakowalo mi tych szczegolow o ktore David Lynch tak dbal.Sam lot na Arrakis to trwal chyba 2 sek i byl zupelnie bez klimatu.A u Davida Lyncha to bylo takie magiczne i z sercem zrobione.
Osobiscie uwazam ze mimo genialnych aktorow ogladalo sie to tak nijako bez polotu.Nie ! To nie jest poziom LOTR skala i szczegolami budowanego swiata.Jak dla mnie DUNE to duzy dosc zawod.Dla mnie juz zawsze DUNE od Davida Lyncha bedzie to najlepsza wersja swiata DUNE.Moze i nie ma tylu emocji , ale za to klimat i swiat tam pokazany w szczegolach to prawdziwe jest arcydzielo.

ocenił(a) film na 6
lavrenzo84

Ps.Wszystko co sobie wyobrazalem przed premiera filmu , jak on bedzie wygladac i jak beda ukazane sceny z ksiazki zupelnie nie przeroslo moich oczekiwan.Kolejny przyklad na to ze moja wyobraznia jest duzo ciekawsza i bujniejsza ;].Uwielbiam filmy Denisa Vilnouva , ale jednak jesli chodzi o DUNE to nie wykazal sie duza wyobraznia.Wszystkie prawie sceny w tym filmie byly duzo gorsze , niz to co mialem w wyobrazni i w pamieci z ksiazki.A chyba i tak najgorzej wypadla postac Barona.Kazda jego scena byla nudna i bez polotu.Nie tak sobie go wyobrazalem.Kolejny przyklad na to ze genialni aktorzy nie musza oznaczac genialna kreacje w filmie.
David Lynch mial duzo ciekawszych aktorow i bohaterow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones