PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870583}
6,0 10 954
oceny
6,0 10 1 10954
5,2 18
ocen krytyków
Creed III
powrót do forum filmu Creed III

1.Fabuła - bardzo słaba. Naciągana historia z przeszłości i do tego rozpamiętywana bardzo długo.
2. Nie ma opcji żeby amator prosto po wyjściu z więzienia dostał walkę o MŚ nawet jeśli ktoś doznał kontuzji. Nie mówcie mi o Rocky 1 i Creed 1 bo oni mieli walki na koncie i byli w rankingu daleko ale byli. Creed miał w 1 części walki w Meksyku.
3. Meksykański mistrz bardzo szczupły mógłby walczyć w kategorii 79 kg albo 89 kg na pewno nie wyglądał na ciężkiego. Wiem że mięśnie nie walczą ale było to mega irytujące dla mnie. Rozwala go amator z więzienia mało prawdopodobne. Przypomnę że Aliego miał na deksach facet zapomniałem jego nazwiska, który w rzeczywistości z nim walczył i miał walki zawodowe na koncie na podstawie walki z Alim był Rocky.
4. Irytujący pomysł robienia bokserki z córki Creed która jest głucha
5. Bra wyjaśnienia zniknięcia Rockyego
6. Brak emocji, Brak dramaturgii.
7. Nie ma opcji żeby pięściarz nawet mistrz świata zaraz po zakończeniu kariery prowadził i był promotorem następnego mistrza świata i brał udział w ustalaniu jego walk, kontraktów z telewizją i miejsc walki. Żeby być promotorem mistrza świata trzeba lat działania w branży promotorów
8. Bardzo słaba walka końcowa, jakieś kraty więzienne, wyłączenie publiczności itp.
9. Matka tego Meksykanina grała w Orange is The New Black i byłem przeszkadzało mi że nie nosi uniformu więziennego bo przyzwyczaiłem się do niej w takiej roli hehehe.

W mojej ocenie ten film pod względem dramaturgii, emocji i fabuły nie ma stary ani do serii Rocky ani Creed 1 i2.

Ranking subiektywny niepotrzebnych filmów z tych serii: ( w mojej opinii)
Rocky V ( 1990), Rocky VI (2006), Creed 3 ( 2023)

Monster777

Chuck Wepner. Pięściarz, który "położył" Ali'ego na deskach to był Chuck Wepner. Ile w tym było teatru, ile prawdy a ile szczęścia to już każdy powinien ocenić z osobna, natomiast historia tej walki była zgoła odmienna aniżeli historia ukazana w filmie - Muhammad Ali bowiem po tym "nokdaunie" wziął się na poważnie do pracy i w 15 rundzie znokautował Amerykanina całkowicie go wcześniej dominując, a co za tym idzie pokazując różnicę klas obydwu zawodników i zamykając tym samym na zawsze jakiekolwiek dyskusje o rewanżu między obydwoma panami.

W filmie biały Rocky najpierw zremisował z czarnoskórym Apollo, a następnie w drugiej części go pokonał. Potem zwyciężył jeszcze jednego czarnoskórego mistrza a następnie wielkiego, złego Rosjanina. Warto się nad tym zastanowić, bo Hollywood obróciło się dzisiaj ze swoim targetem o 180 stopni. Nadal pozostaje jednak kopalnią złota i bazuje głównie na produkcjach-tasiemcach, celując już w inną publikę, lecz wciąż kreując niczym grosiaki bite od sztancy, szyte z tej samej tkaniny buble.

Creed'a III nie oglądałem, ale zakładam, że niczym nie różni się od części II czy I. Podobnie jak filmy Marvela, Szybcy i wściekli, Star Wars, "kino zemsty", "Bondy", etc., nie różnią się od siebie, a wręcz z każdym kolejnym sequelem dołują.
Trudno mieć im to za złe, bo skoro publika nie przywiązuje zbytniej wagi co do jakości owych filmów i ciągnie tabunami to po co zmieniać cokolwiek w fabryce ? Czytam od czasu do czasu komentarze pod filmami i zauważam tendencje do coraz większej krytyki owego procederu. Natomiast, żeby coś się zmieniło i kolejne filmy przestały być kalką kalki, producenci muszą odczuć niezadowolenie widzów na własnej kieszeni.

Co do pkt. 2 faktycznie jest to niemożliwe "z miejsca". Bernard Hopkins zaczynał zawodową karierę po odbyciu kilku lat w zakładzie karnym ale zanim doszedł do walki o mistrzostwo świata stoczył prawie 30 pojedynków. Nikt nie przyznał mu prawa do walki o tytuł z powodu zdobycia więziennego mistrzostwa kraju.

Nie wiem czego dotyczy konkretnie pkt. 7 natomiast Oscar De La Hoya poradził sobie w tej w kwestii całkiem nieźle ;).

ocenił(a) film na 5
Aietlb

Co do filmów Marvela nie zgadzam się bo jest szerokie spektrum bohaterów mocno się od siebie róźni, Nie zgadzam się także odnośnie Bondów bo era Daniela Craiga także do serii Bonda wprowadziła znaczące zmiany i te filmy różniły się od poprzednich. Rywal Aliego zebrał bardzo dobre opinie za serce do wali i ambicję.

Monster777

Gościu nigdy, by walki o pas nie dostał. Łaszczyk ma 30-0 w boksie rekord i nie chcą mu walki dać, a DZIADKOWI leśnemu, z kryminalną przeszłością, który ani jednej walki nie stoczył na zawodowym poziomie dają i to od razu z mistrzem świata ? Żart.
Tak samo jak te jego trzymanie gardy i blokowanie ciosów trzymając GARDĘ poziomo... wyglądało jakby się bronił nie przed ciosem, a przed popchnięciem. Kpina. Najgorszy z tej seri... Zresztą Creed i tak do Rockego się chowa. Pierwsza cześć była spoko, ale im dalej w las tym dużo gorzej.

ocenił(a) film na 3
zuang1995

Creed 2 było bardzo fajne ale Creed 3 totalna klapa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones