PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36062}
6,1 429
ocen
6,1 10 1 429
Śledztwo
powrót do forum filmu Śledztwo

Może nie jest doskonały ale na pewno zmusza do opowiedzenia się za jedną ze stron czy to była ingerencja sił wyższych czy czy działanie ludzkie ale jak to bywa z filmami telewizyjnymi fabuła wydaje się opowiedziana trochę zbyt szybko. Na pewno na duży plus należy zaliczyć zdjęcia Kłosińskiego i muzykę Nahornego. 7/10.

Kilinski

Interesujący film, ale nurtuje mnie pytanie. Czy to w końcu zmarli rzeczywiście wracali do życia pod postacią zjaw, czy to była mistyfikacja. Oglądałem czekając na jakieś konkretne rozwiązanie, gdy film się skończył i to zupełnie nagle, w momencie, gdy zdawało mi się, że zaczyna się dopiero rozkręcać. Niemniej jednak wizja potrąconego policjanta z trupem wychodzącym z trumny była dość upiorna i sugerowała, że za tym jednak nie stał człowiek.

A tak swoją drogą. Tylko mnie tak strasznie śmieszyło/żenowało udawanie przez polskich aktorów Anglików? Jaki to właściwie miało sens? Przecież można było spokojnie akcję tego filmu obsadzić w Polsce(tak, wiem, że to na podstawie książki, ale nie takie rzeczy w adaptacjach zmieniano).

Tracker

Weź pod uwagę, że to był rok 1973. Większość ludzi mogła sobie tylko pomarzyć żeby zobaczyć "zachód". Więc pewnie dla ówczesnej widowni wyszło światowo. Poza tym kręcone wtedy teatry telewizji, kobra, miały to do siebie, że Polacy udawali Anglików. A co myślę najważniejsze, film jest na podstawie książki Lema, gdzie akcja działa się w Anglii.

Bzium_3

Wiem, że jest na podstawie książki Lema, wspomniałem o tym, ale nie takie rzeczy się zmieniało na potrzeby produkcji. Generalnie przy tym co pokazali na ekranie, to światowo na pewno nie wyszło, nawet na polskie standardy. Te zdjęcia, które nakręcili w Anglii, to z tego co pamiętam bez żadnego pozwolenia i dlatego mało okazale to wygląda bo trzeba było się szybko zwijać.

ocenił(a) film na 5
Bzium_3

I przez chwilę pokazali dwie całujące się laski w pubie! więc przemycano "zachód" jak się ino dało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones